Документ 475-2024-п, чинний, поточна редакція — Прийняття від 30.04.2024
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 07.05.2024. Подивитися в історії? )
Виберіть формат файлу для збереження:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 30 квітня 2024 р. № 475
Київ

Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів), та до ввезення на митну територію України алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару виробником алкогольних напоїв

Відповідно до статті 225 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів), та до ввезення на митну територію України алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару виробником алкогольних напоїв, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 квітня 2024 р. № 475

ПОРЯДОК
випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів), та до ввезення на митну територію України алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару виробником алкогольних напоїв

1. Цей Порядок визначає механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів), та до ввезення на митну територію України алкогольних напоїв (крім підакцизних товарів, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів, ввезених на митну територію України відповідно до підпункту 213.3.6 пункту 213.3 статті 213 Податкового кодексу України) в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару виробником алкогольних напоїв відповідно до статті 225 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

2. Векселедавцем є суб’єкт господарювання - виробник алкогольних напоїв, який:

отримує з акцизного складу спирт етиловий неденатурований, призначений для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів);

ввозить на митну територію України алкогольні напої в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару.

Векселедавець до отримання спирту етилового неденатурованого або до ввезення алкогольних напоїв подає контролюючому органу за своїм місцезнаходженням оформлений належним чином податковий вексель, авальований банком, який забезпечує виконання зобов’язання такого платника сплатити суму акцизного податку, зазначену у векселі.

3. Векселедержателем є контролюючий орган (податковий орган) за місцем реєстрації векселедавця.

4. Векселедавець зобов’язаний видати векселедержателю належним чином оформлений податковий вексель:

до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого - на суму акцизного податку, нарахованого з урахуванням обсягу спирту етилового неденатурованого, відповідно до ставки акцизного податку, передбаченої пунктом 215.3 статті 215 Кодексу;

до подання або під час подання митної декларації для ввезення на митну територію України алкогольних напоїв - на суму акцизного податку, що справляється під час ввезення товарів відповідно до законодавства.

5. Під час отримання спирту етилового неденатурованого з акцизного складу векселедавець за участю представника контролюючого органу на акцизному складі складає акт про фактично отриману кількість спирту і розрахунок акцизного податку згідно з додатком 1 до Порядку проведення розрахунку суми зменшення акцизного податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1260 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 8, ст. 368), відповідно до фактично отриманої кількості спирту. Цей акт є коригуванням уже сплаченої суми акцизного податку або наданого податкового векселя із зазначенням остаточної суми акцизного податку, яка підлягає сплаті.

У разі неввезення (відсутності імпорту) на митну територію України алкогольних напоїв підставою для погашення податкового векселя є відсутність митних декларацій щодо ввезення на митну територію України алкогольних напоїв на підставі такого податкового векселя.

6. Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів з дня видачі податкового векселя.

Починаючи з дня видачі податкового векселя виробник алкогольних напоїв має сплатити суму акцизного податку, розраховану за ставками для цієї продукції.

7. Податковий вексель складається:

у двох примірниках - у разі отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої;

у трьох примірниках - у разі ввезення на митну територію України алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару.

Кожний примірник податкового векселя заповнюється окремо. Записи, що вносяться до кожного примірника, мають бути тотожними.

Перший примірник податкового векселя залишається у векселедержателя, другий із відміткою векселедержателя про взяття на облік повертається векселедавцю.

У разі ввезення на митну територію України алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару перший примірник залишається у векселедержателя, другий подається контролюючому органу за місцем митного оформлення зазначених товарів, третій залишається платнику податку.

Підставою для митного оформлення алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, що ввозяться на митну територію України з метою їх розливу у споживчу тару, є подання таким виробником контролюючому органу, який здійснює митне оформлення, у порядку, передбаченому Митним кодексом України, засобами електронного зв’язку копії податкового векселя, авальованого банком і взятого на облік контролюючим органом за місцезнаходженням виробника.

8. Відповідальність за оформлення податкового векселя покладається на векселедавця.

9. Взяття на облік або відмова у взятті на облік податкового векселя здійснюються протягом трьох робочих днів з дня надходження такого векселя.

Підставою для відмови у взятті на облік податкового векселя є порушення порядку його складання, визначеного пунктами 2, 4, 6, 7 цього Порядку.

10. Податковий вексель є звітним документом і підлягає обліку та зберіганню згідно з правилами та протягом строку, що встановлені для первинних бухгалтерських документів.

11. Векселедержатель веде облік податкових векселів в електронній формі в журналі обліку погашення податкових векселів за формою, визначеною ДПС.

На зворотному боці всіх примірників податкового векселя зазначаються дата та обліковий номер відповідно до запису в журналі обліку погашення податкових векселів і робиться напис “Взято на облік”, який засвідчується підписом керівника (його заступника або уповноваженої особи), скріпленим печаткою векселедержателя.

12. Обов’язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин із векселедавцем.

13. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.

14. Податковий вексель вважається погашеним у разі сплати суми акцизного податку в повному обсязі та в зазначений у векселі строк.

15. Відмітка про погашення податкового векселя здійснюється через проставляння на лицьовому боці примірника податкового векселя дати погашення та відбитка штампа з написом “ПОГАШЕНО”, що засвідчується підписом керівника (його заступника або уповноваженої особи), скріпленим печаткою векселедержателя.

Сума акцизного податку, на яку погашається податковий вексель, визначається:

для виробника, який отримує спирт етиловий для виробництва алкогольної продукції, відповідно до фактично отриманої кількості спирту (згідно з актом про фактично отриману кількість спирту і розрахунком акцизного податку відповідно до фактично отриманої кількості спирту), ставки акцизного податку на готову продукцію - і зменшується на суму акцизного податку, розраховану з урахуванням фактично втраченої кількості спирту етилового під час транспортування і зберігання у процесі виробництва готової продукції в межах норм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2022 р. № 1310 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 94, ст. 5871), а також фактично повернутого невиправного браку, а також з урахуванням обсягів відвантаженої на експорт продукції згідно з належно оформленою митною декларацією;

для виробника алкогольної продукції, що ввозить на митну територію України алкогольні напої в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару, відповідно до фактично ввезеної кількості алкогольних напоїв (згідно з митною декларацією), ставки акцизного податку на готову продукцію - і зменшується на суму акцизного податку, розраховану з урахуванням фактично втраченої кількості алкогольних напоїв під час транспортування і зберігання у процесі виробництва (розливу) готової продукції в межах норм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2022 р. № 1310 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 94, ст. 5871), а також з урахуванням обсягів відвантаженої на експорт продукції згідно з належно оформленою митною декларацією.

Скоригована сума податку в податковому векселі сплачується частково в разі придбання марок акцизного податку або формування унікальних ідентифікаторів у період дії такого векселя.

У разі коли останній день строку погашення податкового векселя припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку погашення вважається наступний робочий день.

У разі неотримання спирту етилового неденатурованого з акцизного складу за податковим векселем підставою для його погашення є акт до такого податкового векселя, складений за участю представника контролюючого органу на акцизному складі, із зазначенням нульового значення обсягів спирту етилового.

16. У разі коли податковий вексель не погашено в установлений строк, векселедержатель вчиняє протест такого податкового векселя в неплатежі відповідно до законодавства і протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здійснив аваль такого податкового векселя, з опротестованим податковим векселем.

Банк-аваліст зобов’язаний не пізніше операційного дня, що настає за датою звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати векселедержателю суму акцизного податку, зазначену в податковому векселі.

17. У разі коли податковий вексель, строк сплати за яким настав, не погашений, наступний вексель не може бути виданий таким суб’єктом.

18. Обмін інформацією між ДПС та Держмитслужбою щодо стану погашення податкових векселів і митного оформлення зазначених у цьому Порядку підакцизних товарів, ввезених на митну територію України та вивезених за межі митної території України, здійснюється відповідно до Порядку взаємодії інформаційних систем Державної податкової служби України та Державної митної служби України щодо обміну інформацією, необхідною для адміністрування податків, зборів та інших обов’язкових платежів, здійснення контрольних процедур щодо дотримання податкового та митного законодавства, затвердженого наказом Мінфіну від 10 червня 2020 р. № 286.



вгору