Главная Блог ... Новости Науковці знайшли найглибшу підводну воронку у світі Науковці знайшли найглибшу підводну воронку у світ...

Науковці знайшли найглибшу підводну воронку у світі

  • 0

  • 0

  • 35

Отключить рекламу

Блакитна діра Таам Джа, яку відкрили у 2021 році, спочатку вважалася глибиною 900 футів, але згідно з новим дослідженням, насправді вона на 480 футів глибша та перебуває на неймовірній глибині в 1380 футів.

Це робить її на 393 фути глибшою за попередню блакитну діру-рекордсменку: блакитна діра Санша Юнле, або Діра Дракона, у Південно-Китайському морі, глибиною 987 футів, пише Newsweek.

Дослідники вивчали блакитну діру Таам Джа, розташовану в затоці Четумаль біля узбережжя півострова Юкатан, за допомогою цілого набору інструментів. "Записи профілографа в дірі перевищили 420 метрів нижче за рівень моря, при цьому дна ще не досягнуто, що зробило Таам Джа найглибшою відомою блакитною дірою у світі", - констатували дослідники.

Читайте також: Ніхто не знає, що це: в Англії викопали загадковий 12-гранник часів Давнього Риму Лісові пожежі в Сибіру вбивають десятки тисяч китайців і японців щороку, - дослідження Учені виявили "революційний" феномен, який допоможе розгадати таємницю 80-річної давнини

Науковці зазначили, що під час експедиції 2021 року, коли було відкрито цю діру, її глибину виміряти не було можливості через обмежені інструменти.

Дослідження також показує, що солоність води в блакитній дірі нагадує солоність Карибського моря, а це означає, що Таам Джа може бути пов'язана з океаном через приховані тунелі.

"Подальші дослідження і впровадження технологій підводної навігації необхідні для вимірювання її максимальної глибини та вивчення того, чи є вона частиною взаємопов'язаної системи печер і тунелів. У надрах цієї діри також може перебувати біорізноманіття, яке необхідно вивчити і пов'язати з фізико-хімічними та геоморфологічними процесами", - зазначили вчені.

Що таке блакитні діри

Блакитні діри - це великі морські вирви, що ведуть до підземних печерних систем, які зазвичай трапляються в дрібних прибережних водах океану і названі на честь їхнього яскравого кольору. Вони утворюються внаслідок ерозії гірських порід і зустрічаються в районах, де порода океану складається з розчинного матеріалу, такого як вапняк, мармур або гіпс.

Відомі приклади включають 410-футову Велику блакитну діру в Белізі, 663-футову Блакитну діру Діна на Багамах і 328-футову Блакитну діру в Червоному морі біля Дахаба.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 35

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 35

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст