Главная Сервисы для юристов ... Законы Про місцеве самоврядування в Україні Стаття 78. Дострокове припинення повноважень ради

Стаття 78. Дострокове припинення повноважень ради

Про місцеве самоврядування в Україні (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 7288

    Просмотров

  • 7288

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадках:

    1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;

    2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання;

    3) передбачених законами України "Про військово-цивільні адміністрації", "Про правовий режим воєнного стану";

    {Частину першу статті 78 доповнено пунктом 3 згідно із Законом № 650-VIII від 17.07.2015 ; в редакції Закону № 2268-VIII від 18.01.2018 }

    2. Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті ради за наявності підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, та в інших випадках можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень ради визначається законом про місцеві референдуми.

    {Частина друга статті 78 із змінами, внесеними згідно із Законом № 995-VIII від 04.02.2016 }

    3. Питання про дострокове припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної в місті ради за рішенням місцевого референдуму може бути порушене сільським, селищним, міським головою, а також не менш як однією десятою частиною громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу.

    4. За наявності підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, рішення суду про визнання актів ради незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради. Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради може порушуватись перед Верховною Радою України сільським, селищним, міським головою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації.

    {Частина четверта статті 78 із змінами, внесеними згідно із Законом № 995-VIII від 04.02.2016 }

    5. Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради за наявності підстав, передбачених пунктом 3 частини першої цієї статті, достроково припиняються з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації.

    {Статтю 78 доповнено новою частиною згідно із Законом № 995-VIII від 04.02.2016 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2268-VIII від 18.01.2018 }

    6. У разі дострокового припинення повноважень ради позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідної ради. Порядок проведення позачергових виборів рад визначається законом про вибори.

    {Частина п'ята статті 78 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 }

    7. Сільська, селищна, міська, районна в місті рада, щодо якої місцевим референдумом прийнято рішення про дострокове припинення повноважень, а також місцева рада, щодо якої Верховна Рада України прийняла рішення про призначення позачергових виборів, продовжує діяти до обрання нового складу відповідної ради.

    {Частина шоста статті 78 в редакції Закону № 806-VI від 25.12.2008 }

    Предыдущая

    111/114

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст