Головна Блог ... Новини Чи адаптувалася Росія до війни на виснаження: експерт назвав основні ризики для України Чи адаптувалася Росія до війни на виснаження: експ...

Чи адаптувалася Росія до війни на виснаження: експерт назвав основні ризики для України

  • 0

  • 0

  • 45

Відключити рекламу

Основний ресурс російського диктатора Путіна – російське суспільство, і саме це дозволяє Росії вести війну на виснаження. Вони втрачають десятки тисяч людей, але просуваються вперед на 200-300 метрів.

Про це в ефірі телемарафону сказав військовий оглядач Денис Попович. Головна загроза полягає в тому, що на новому етапі війни кількість може перерости в якість.

"Для них люди – це паливо війни, вони їх вкидають допоки можливо. Зараз в РФ відбуваються певні процеси. Там не буде оголошено мобілізацію в тому класичному вигляді, як ми очікуємо, що Путін вийде і оголосить. Посилюються відповідні заходи – людям обіцяють великі "плюшки", збільшується одноразова виплата та зарплата за знаходження в зоні так званої "СВО". Тут треба розуміти, ті фінансові умови, які були раніше, вже не влаштовують, треба підвищувати гроші, щоб люди захотіли туди йти. Оскільки гроші в РФ є, якщо треба буде підвищувати ще, вони будуть це робити", – акцентував експерт.

У війні на виснаження, росіяни намагаються задавити Україну ресурсом, зокрема, людським. І, за словами Поповича, "маса вирішує".

"Завдяки цій масі людського ресурсу, вони можуть поки що просуватися вперед. Повільно, з великими втратами, по 100-200 метрів певних селищ. Але таким чином вони зараз будуть діяти", – підкреслив він.

При цьому Росія зазнає величезних втрат як в особовому складі, так і у військовій техніці. За даними західних фахівців з розвідки на основі відкритих джерел, пропорція людських втрат – один до трьох.

"Так приблизно йде і в різних типах техніки. Починаючи з танків і закінчуючи ворожими гольф-карами, якими вони атакують через нестачу техніки, щоб наступати. Вони використовують зараз все, що завгодно, для того, щоб просуватися. Заходять в село, розбиваються на маленькі групи по три людини в кожній, таким чином намагаються розтягувати нашу оборону і брати кількістю", – пояснив Попович.

Найактивніший кількісний наступ людським ресурсом росіяни ведуть на Сході України. До того ж, там вони намагаються реалізувати свою перевагу в повітрі.

"Безумовно, авіація, кореговані авіаційні бомби. Плюс вони нас суттєво перестрілюють зараз по артилерійських засобах. Міські забудови перетворюються на уламки та щебінь, які неможливо утримувати, тому що там неможливо битися. І таким чином вони просуваються вперед. Так би мовити, це перевага в живій силі і вогньова. Відповідно, нам потрібна зброя, яка могла би це знищувати", – акцентував він.

Щодо загроз нового етапу війни з розширенням дій ворога на Сумщину і Харківщину, то Попович зазначив, що українські військові та представники розвідки говорили саме про російські операції відволікаючого маневру.

"Мова не йде про наступ на Суми і Харків. Йдеться про операції відволікаючого маневру, для того щоб відтягнути наші війська від тих областей і напрямків, де вони справді потрібні. Вони можуть зайти, як це, припустимо, робив РДК в свій час на Брянщині і Бєлгородщині. Нам, щоб їх відбити, треба буде стягнути резервні війська в те місце, а значить – не буде резервів на тій ділянці фронту, де вони потрібні. РФ на цих ділянках фронту почне атакувати активніше. Це і називається розширення дій. Але жоден з цих сценаріїв поки не передбачає – про це кажуть і наші військові, і посадові особи – захоплення Харкова. В них на це не вистачає сил, немає військ", – підкреслив експерт.

Читайте також: Знищення Кримського мосту: експерт назвав точки, по яких треба завдавати ударів Плетенчук пояснив, чому запуск "Калібрів" із підводних носіїв росіян неефективний На окупованих територіях росіяни зроблять примусовим перегляд "інавгурації" Путіна, - ЦНС

Попович додав, що існують два основних ризики для України на новому етапі війни. Перший – дефіцит людей для ротацій та поповнення наших бригад та резервів.

"Якщо РФ розширить бойові дії і почне займатися диверсійною діяльністю, рейдовими діями в Харківській і Сумській областях, це означає відволікання резервів, їх буде ще менше. Друге – зброя, на прибуття якої ми ще очікуємо. Поки немає свідчень, що вона почала поступати у великих масштабах. Є, як і раніше, нестача зброї, чим росіяни користуються", – зазначив він.

РФ адаптувала армію до війни на виснаження

Розвідка Великої Британії заявила, що Росія адаптувала свою армію до виснажливого типу ведення війни. Окупанти покладаються не на якість дій, а на кількість солдатів. Ця стратегія, ймовірно, буде продовжуватися протягом війни і матиме довготривалі наслідки для російської армії.

Водночас британська розвідка прогнозує зростання російських втрат в найближчі два місяці через їхні наступальні операції. За даними розвідників,  загальне число російських втрат від початку повномасштабного вторгнення складає понад 465 тисяч.

Крім того, президент Володимир Зеленський заявляв, що Україну очікує новий етап війни з Росією, адже ворог планує розширити наступальні дії. За його словами, наша держава пройшла доволі складний та жорсткий шлях, але багато перешкод ще попереду. Всі їх прийдеться подолати, щоб завершити війну на справедливих для України умовах.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 45

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 45

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст