Головна Блог ... Новини Навіщо нам потрібен сон - вчені шокували результатом нового дослідження Навіщо нам потрібен сон - вчені шокували результат...

Навіщо нам потрібен сон - вчені шокували результатом нового дослідження

  • 0

  • 0

  • 35

Відключити рекламу

Впродовж довгого часу вважалося, що мозок використовує сон, аби позбутися шкідливих молекул, проте попередні дослідження, які проводилися на мишах, свідчать протилежне. Про це заявили вчені з Британського науково-дослідного інституту деменції при Імперському коледжі Лондона (UKDRI), пише The Independent. 

За словами вчених, активність може бути кращою за сон, коли йдеться про допомогу мозку під час виведення токсинів. Дослідники заявили, що їхні висновки, які оприлюднені в журналі Nature Neuroscience, мають бути доведені на людях. 

"У (науковій) сфері так багато уваги приділяється ідеї кліренсу як однієї з ключових причин, чому ми спимо, і ми, звичайно, були дуже здивовані, коли побачили протилежне в наших результатах", - зауважив професор біофізики та анестезіології в Імперському коледжі Лондона, співкерівник дослідження Нік Френкс.

До цього вважалося, що мозок використовує сон для того, аби позбутися шкідливих речовин, проте вчені з'ясували, що здатність мозку позбавлятися від токсинів знижувалася як під час сну, так і під наркозом. Тож сплячі миші на 30% менш ефективно виводили барвник зі свого мозку порівняно з гризунами, які не спали. Своєю чергою у мишей, які були під наркозом, швидкість очищення була знижена на 50%.

На думку дослідників, розмір молекул може впливати на те, як швидко ті чи інші токсини рухаються через мозок, а деякі сполуки очищаються через різні системи. 

"Поки що ми не знаємо, що саме в цих станах уповільнює виведення молекул з мозку. Наступним кроком нашого дослідження буде спроба зрозуміти, чому це відбувається", - додав професор Френкс.

Тепер науковці хочуть визначити, чи можна підтвердити отримані результати на людях. 

"Існує багато теорій щодо того, чому ми спимо, і хоча ми показали, що виведення токсинів може не бути ключовою причиною, не можна заперечувати, що сон є важливим. Порушення сну є поширеним симптомом серед людей, які живуть з деменцією, проте ми досі не знаємо, чи є це наслідком, чи рушійним фактором прогресування хвороби", - підкреслив співкерівник дослідження, професор Білл Вісден, тимчасовий директор центру UKDRI.

За його словами, цілком можливим є те, що повноцінний сон допомагає знизити ризик розвитку деменції з інших причин, ніж виведення токсинів. 

"З іншого боку, наше дослідження показало, що очищення мозку є дуже ефективним під час неспання. Загалом, неспання, активність і фізичні вправи можуть ефективніше очищати мозок від токсинів, - пояснив Вісден.

Інші матеріали на тему сну

Раніше експерти розповіли, як заснути під час спеки. За словами доктора Гая Медоуза, температура є дуже важливим аспектом для засинання. 

"Температура нашого тіла відіграє важливу роль у регуляції сну. На початку ночі зниження температури на 1 градус необхідне, щоб допомогти вам заснути. Саме це зниження в поєднанні з настанням темряви інформує внутрішній годинник організму про те, що ніч почалася. Це запускає вивільнення гормону сну мелатоніну, який допомагає заснути", - пояснив він.

Своєю чергою нове дослідження науковців розповіло про те, що є 4 типи сну. Вони базуються на аналізі даних, отриманих від 3 683 американців середнього віку. 

"Я думаю, що чотири категорії, які вони (вчені - УНІАН) виокремили, є хорошим способом підсумувати широкий спектр того, що ми теж можемо спостерігати в рамках клінічних розладів сну ... Типів пацієнтів, які звертаються до нашої клініки", - зауважив медичний директор Центру розладів сну при Чиказькому університеті Кеннет Лі.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 35

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 35

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст