Головна Блог ... Новини Раніше Patriot йшов від 100 діб: у Defence Express оцінили темпи надходження зброї від США Раніше Patriot йшов від 100 діб: у Defence Express...

Раніше Patriot йшов від 100 діб: у Defence Express оцінили темпи надходження зброї від США

  • 0

  • 0

  • 38

Відключити рекламу

Після того, як США поновили військову допомогу Україні, виникає питання, наскільки швидко обіцяну зброю нададуть Україні та яка частка із виділених 61 мільярда доларів на допомогу фактично "осяде" в самих Сполучених Штатах Америки.

Попередній досвід свідчить, що якщо розглядати терміни від моменту оголошення рішення та до моменту фактичної появи цього озброєння в строю ЗСУ протягом 2022-2023 років, то результати виявились неочікуваними і не варто говорити про "кілька діб чи навіть годин", пише Defence Express з посиланням на дані західного аналітичного центру CSIS.

Зазначається, що рекордними виявились показники по передачі 155-мм гаубиць M777 (12 діб), "афганських" вертольотів Мі-17 (20 діб) та систем HIMARS (22 доби). Антирекордними виявились показники по темпам передачі бронемашин M1117 (499 діб), самохідних мостів на базі M60 (312 діб) та бронеавтомобілів класу MRAP (260 діб).

Окремо варто звернути увагу і на те, що передача засобів ППО, як ЗРК Patriot та NASAMS, комплексів Avenger та "шахедобійок" VAMPIRE, зайняла діапазон від 119 до 177 діб.

Експерти наголошують, що фактичні на темпи передачі того чи іншого виду озброєння для ЗСУ від США впливало одразу кілька параметрів. Вони залежать не тільки від логістики чи технічного стану готовності, але й від швидкості опанування озброєння нашими військовими та швидкості розгортання відповідної інфраструктури для обслуговування.

Наприклад швидкість поставки додаткових Patriot може впиратись рівно у такі самі нюанси, хоча ця система уже і так є в строю Сил оборони України.

"Окремо цікавим виглядає пояснення, чому ж Пентагон для підтримки нашої країни в критичний час не використав здавалось би очевидний резерв у 5 мільярдів доларів, який виник після перерахунку фактичної вартості уже переданої зброї України", – пише портал.

За словам аналітиків, в даному випадку йшлось не про "живі гроші", а скоріше просто про бухгалтерський феномен, який не можливо було конвертувати в реальний ресурс для допомоги.

Допомога США

У Пентагоні в кінці квітня заявили, що США вже почали постачання зброї та боєприпасів для України у межах нового пакета допомоги. Втім подробиці щодо термінів постачання військової допомоги не розкрили.

Раніше УНІАН писав, що завдяки новій допомозі США ініціатива може знову перейти на бік України. ЗСУ потрібен час, аби оговтатися від важких перших місяців в цьому році до того моменту, коли країна почне отримувати вигоду від нових постачань зброї.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 38

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 38

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст