Головна Блог ... Новини Росія стратила 15 бійців ЗСУ: Human Rights Watch підтвердила "свіжі" злочини Росія стратила 15 бійців ЗСУ: Human Rights Watch п...

Росія стратила 15 бійців ЗСУ: Human Rights Watch підтвердила "свіжі" злочини

  • 0

  • 0

  • 38

Відключити рекламу

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що Росія від початку грудня 2023 року стратила мінімум 15 бійців ЗСУ (й, можливо, ще 6) попри те, що ті мали статус "hors de combat" - сказали, що здаються в полон.

Згідно з законами війни, в таких випадках військових не мають права вбивати чи мучити, наголошує організація. Тож ці інциденти слід розцінювати як воєнні злочини та організувати належне розслідування, йдеться у звіті HRW за 2 травня. Заступниця директора організації з питань криз і конфліктів Белкіс Вілле заявила, що HRM розслідувала три випадки страти  "без суду й слідства", а також ще кілька випадків, коли правозахисникам не вистачило доказів для ідентифікації. За її словами:

"Найбільше вражають докази того, що щонайменше в одному випадку російські військові прямо віддавали накази вбивати солдатів замість того, щоб дозволити їм здатися, тим самим схвалюючи воєнні злочини". 

Human Rights Watch перевірила записи з дронів, опубліковані в соціальних мережах 2 і 27 грудня, а також 25 лютого 2024 року, та виявила - щонайменше 12 українських солдатів стратили з порушенням законів війни. Водночас вдалося підтвердити місцезнаходження двох з трьох випадків страт.

У третьому випадку не вистачило географічних деталей, щоб через відеозаписи точно встановити місце злочину. Також правозахисники не змогли ідентифікувати, чиї саме БПЛА знімали події - українські чи російські. 

У HRW також згадують про четвертий випадок страти (на основі даних відеоролика, опублікованого в мережі від 19 лютого), коли двоє військових РФ розстрілюють трьох беззбройних українських солдатів. Останні здалися в полон, наголошують правозахисники. Хоча в дописі до відео вказувалося місце злочину, HRW не змогла підтвердити його самостійно.

Що стосується п'ятого інциденту - HRW взяла за основу для розслідування свідчення одного з українських солдатів, який розповів про страту в інтерв'ю (ролик публікувався в мережі 18 лютого, уточнила організація). Зібрана правозахисниками інформація дозволяє стверджувати, що тоді Росія стратила 6 українських солдатів. Однак обставини цього злочину були менш зрозумілими, наголошують там.

Читайте також: Дрони атакували відразу кілька областей Росії за ніч: відео та усі подробиці Представник України в ООН влучно висміяв Кримський міст: він завалиться (фото) Запаси і виробництво ракет у Росії: експерт зробив важливий висновок Наступ РФ на Часів Яр: у ЗСУ назвали проблему ворога (карта бойових дій)

Скількох Росія вбила у Маріуполі - дані Human Rights Watch

У лютому 2024 року організація Human Rights Watch також оцінила, скільки українців загинуло у тимчасово окупованому Маріуполі через бойові дії, які розпочала Росія.

Йдеться про смерть мінімум 8 тисяч мирних осіб - це загиблі, яких Росія вбила під час облоги міста та штурмів в перші місяці повномасштабного вторгнення. Дані правозахисників спираються на 240 інтерв'ю з переселенцями, яким вдалося виїхати з Маріуполя. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 38

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 38

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст