Головна Блог ... Новини Росія змогла би захопити Україну, якби слідувала власній доктрині, - експерт Росія змогла би захопити Україну, якби слідувала в...

Росія змогла би захопити Україну, якби слідувала власній доктрині, - експерт

  • 0

  • 0

  • 45

Відключити рекламу

Росія досі не змогла загарбати усю Україну, попри значну перевагу в чисельності людей та озброєнь. Одна з причин цього полягає в тому, що російська армія ігнорує власну доктрину та офіційні посібники щодо тактики ведення боїв. Про це виданню Business Insider розповів експерт з російської армії в аналітичному центрі RAND Corporation Скотт Бостон.

"Багато базових елементів цієї доктрини достатньо надійні, щоб вони могли стати основою для успішних операцій. Але ви повинні слідувати ним", — каже аналітик. 

Наприклад, коли російська бригада проводить штурм, підрозділи повинні наступати кількома ешелонами — або хвилями — військ і танків, тісно синхронно з елементами розвідки, флангового захисту, за підтримки інженерних підрозділів, артилерії та ППО. При цьому наступ має відбуватися на певній ширині фронту.

Але коли Росія спробувала блискавичним наступом захопити Київ у перші дні війни, колони бронетехніки просто рушили вузькими, перевантаженими дорогами. Затиснуті блокпостами та засідками, вони були знищені українською артилерією, безпілотниками та протитанковими ракетами. 

Але навіть зараз росіяни продовжують ігнорувати власні посібники до ведення бою. Наприклад, замість просування вперед за рахунок швидкого та добре скоординованого маневру росіяни просто закидають українські оборонні лінії артилерійськими снарядами та плануючими авіабомбами, поєднуючи це із "мясними штурмами" в лоб.

Читайте також: Окупанти вчергове "захопили" завод у Красногорівці: з'явився коментар ЗСУ Мобілізований до армії РФ українець розстріляв окупантів В Україні введуть єдиний документ військовозобов'язаних: у Генштабі розповіли деталі

Як пояснює Скотт Бостон, доктринально обґрунтовані атаки також можуть зазнати невдачі. Але росіяни часто припускаються помилок саме тому, що не дотримувалися доктринальних вказівок, які було включено в посібники з поважної причини. 

Але окрім помилок на тактичному рівні аналітик вважає неправильною і загальну стратегію російського вторгнення в Україну. Кремль очікував, що українці не будуть чинити значного опору і країна буде швидко окупована. Саме тому російські підрозділи навіть не мали чіткого плану дій перед вторгненням – лише поставлену задачу взяти вказаний населений пункт чи об’єкт.

Бостон зауважив, що перед вторгненням в Ірак у 2003 році військове командування США теж сподівалося, що іракські війська не будуть чинити сильного опору, однак план вторгнення все ж був розроблений і передбачав зокрема варіант із запеклим опором іракців.  

Як наголосив аналітик, доктрина і підготовка військ мало що означатимуть, якщо "вас посилають робити неправильні речі з неправильними інструментами для роботи".

Читайте також: Удар Росії по центру Харкова: з'явилися нові подробиці (фото, відео) Для наступу на Харків та Суми Росії треба "золотий мільйон" піхоти, - генерал України ЗСУ знищили понад 8 тисяч російських окупантів за тиждень (інфографіка)

Разом з тим Бостон визнає, що деякі речі росіяни зробили правильно. Зокрема це стосується тактики протидії українському контрнаступу влітку 2023 року, коли росіяни прикривалися щільними мінними полями.

Війна в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, Росія намагається реалізувати на фронті стратегію "тисячі порізів", виснажуючи ЗСУ великою кількістю локальних боїв. Генерал Ігор Романенко вважає це підготовкою до масштабного російського наступу, який почнеться після виснаження ЗСУ.

Також ми розповідали, що Росія поспішає захопити якомога більше земель. Російські війська використовують момент, доки вони ще мають перевагу артилерії та живої сили в очікуванні надходження нової зброї та мобілізації в Україні.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 45

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 45

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст