Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 08.10.2018 року у справі №9901/797/18 Ухвала КАС ВП від 08.10.2018 року у справі №9901/7...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

08 жовтня 2018 року

Київ

справа №9901/797/18

адміністративне провадження №П/9901/797/18

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Олендера І.Я.,

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Олендера І.Я., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Вищої ради правосуддя про визнання нечинним, протиправним та скасування рішення Вищої ради правосуддя від 14.09.2018 № 2814/0/15-18,

УСТАНОВИЛ:

ОСОБА_2 звернувся до Верховного Суду з позовом до Вищої ради правосуддя про визнання нечинним, протиправним та скасування рішення Вищої ради правосуддя від
14.09.2018 № 2814/0/15-18 щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено колегію суддів для розгляду даної справи у складі: Олендера І.Я. (головуючий суддя), Гончарової І.А., Кравчука В.М., Мороз Л.Л., Ханової Р.Ф.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає розгляду судом в порядку адміністративного судочинства. Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі немає.

Відповідно до частини 2 ст. 266 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Обставин, які перешкоджають призначенню справи до судового розгляду, не встановлено. Особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження встановлено у статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

У позовній заяві ОСОБА_2 просить вжити заходи забезпечення адміністративного позову у виді зупинення дії рішення Вищої ради правосуддя від 14.09.2018 № 2814/0/15-18 щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності, в обґрунтування якого позивач посилається на безпідставне притягнення його до дисциплінарної відповідальності що вплине на отримання винагороди за працю та заподіє моральну шкоду та шкоду діловій репутації.

Відповідно до вимог частин 1 та 2 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Пунктом 1 частини 1 статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути забезпечено зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта.

Згідно із пунктом 1 частини 3 статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України не допускається забезпечення позову шляхом зупинення актів Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та встановлення для них заборони або обов'язку вчиняти певні дії.

З огляду на викладене, суд вважає, що клопотання ОСОБА_2 не підлягає задоволенню, оскільки у відповідності до статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України вжиття заходів забезпечення адміністративного позову не допускається шляхом зупинення актів Вищої ради правосуддя.

Керуючись статтями 3, 171, 150, 151, 154, 241, 248, 256, 262, 266, Кодексу адміністративного судочинства України, Суд,

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до Вищої ради правосуддя про визнання нечинним, протиправним та скасування рішення Вищої ради правосуддя від 14.09.2018 № 2814/0/15-18.

Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_2 про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення Вищої ради правосуддя від 04.09.2018 № 2814/0/15-18 щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження колегією суддів у складі п'яти суддів.

Справу призначити до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, яке відбудеться о 12 год. 00 хв. 29 жовтня 2018 року в приміщенні суду за адресою: вул. Московська, 8, корпус 5, м. Київ, 01029.

Встановити відповідачу строк тривалістю десять днів з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.

Встановити позивачу строк тривалістю п'ять днів з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.

Встановити відповідачу строк тривалістю три дня з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечень проти відповіді на відзив і документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів позивачу.

Повідомити сторони, що відзив на позовну заяву (відзив), відповідь на відзив та заперечення повинні відповідати вимогам частин 2 -4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повідомити сторонам, що письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема вони подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, а якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідачу надати до суду всі матеріали, які слугували підставою винесення оскаржуваних рішень в частині введення санкцій щодо позивача.

Повідомити сторони, що інформацію у справі, яка розглядається, учасники справи можуть отримати за адресою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: supreme.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає..............

І.Я.Олендер,

Суддя Верховного Суду
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст