Головна Блог ... Новини Відкривати очі чи двері: Авраменко звернувся до тих, хто так каже (відео) Відкривати очі чи двері: Авраменко звернувся до ти...

Відкривати очі чи двері: Авраменко звернувся до тих, хто так каже (відео)

  • 0

  • 0

  • 38

Відключити рекламу

"Ледь відкрив очі зранку" - невірний варіант фрази, якщо хочеться висловитися про важке пробудження. На мовному нюансу наголосив відомий український вчитель Олександр Авраменко.

Він розглянув вживання таких дієслів, як "відкривати", "закривати", "розплющувати", і наголосив, що очі ми саме "розкриваємо". Сказав:

"Очі ми розплющуємо та заплющуємо, коли прикриваємо їх повіками. Закрити очі можна, наприклад, руками. Або ж "закривати очі" можна використовувати як стійку сполуку слів. Вона означає: "Вдавати, ніби нічого не помічаєш".

За його словами, "закривати очі" ми можемо у переносному значенні на якісь проблеми. Також є стала фраза - "розкрити книжку". Але і тут не без нюансів. Як сказав мовознавець: "Книжку ми розгортаємо, або згортаємо. Водночас сторінки ми не розкриваємо, а гортаємо".

Щодо вікон та дверей - аналогічна оказія. Чимало українців вважають, що їх ми "відкриваємо" або ж "закриваємо". Але, ні, слід використовувати дієслова "відчиняємо" та "зачиняємо", акцентував Авраменко.

Також мовознавець каже, що коли йдеться про пляшку - вживання перерахованих дієслів залежатиме від контексту. Зокрема, якщо ми кажемо про вино чи ємність, закриту короком - ми її "розкорковуємо". Якщо ж йдеться про звичайну пляшку, можна казати "відкриваємо". 

Читайте також: Італійський пляжний курорт анонсував старт "голих" весіль "Собака на липучці": названо найбільш люблячих псів 66% батьків відчувають себе самотніми під час виховання дітей, - опитування Треба знайти 2 котів серед купи кролів за 6 секунд: підступна оптична ілюзія

Ви "чарівна" чи "чарівні" - як сказати комплімент

В одному з уроків мовознавець Авраменко також розглянув тему компліментів з пошаною. Йшлося про звернення до людини на "ви". Наприклад, як скажете: "Світлано Ігорівно, "ви чарівна" чи "ви чарівні"?".

Прикметник можна ставити як в однину, так і в множину, але є один нюанс, наголосив філолог. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 38

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 38

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст