Головна Блог ... Новини Військовим закрито доступ до азартних ігор в інтернеті. Як боротися з ігровою залежністю з точки зору права? Військовим закрито доступ до азартних ігор в інтер...

Військовим закрито доступ до азартних ігор в інтернеті. Як боротися з ігровою залежністю з точки зору права?

Відключити рекламу
Військовим закрито доступ до азартних ігор в інтернеті. Як боротися з ігровою залежністю з точки зору права? - aa8555b081089e4965caff6daec37209.jpg

23 квітня 2024 року, набрав чинності Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 квітня 2024 року «Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет» №234/2024.

АКТОМ ВИЗНАЧЕНО, серед ряду інших положень:

1️. Головнокомандувачеві Збройних Сил України, керівництву інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, НЕВІДКЛАДНО ЗАПРОВАДИТИ на період дії правового режиму воєнного стану ЗАБОРОНУ військовослужбовцям доступу до гральних закладів та/або участі в азартних іграх у мережі Інтернет.

2️. Міністерству охорони здоров’я України забезпечити у тримісячний строк прийняття клінічного протоколу (стандарту) ЛІКУВАННЯ ІГРОВОЇ ВИРАЖЕНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ.

3️.Міністерству соціальної політики України забезпечити у тримісячний строк прийняття державного стандарту надання соціальної послуги «017.4. Соціально-психологічна реабілітація осіб з ігровою залежністю».

4️.Службі безпеки України спільно з уповноваженими органами забезпечити у двомісячний строк проведення перевірок організаторів азартних ігор щодо дотримання ними санкційного законодавства України, за результатами яких ужити заходів щодо застосування до організаторів азартних ігор відповідних санкцій.

5️.Міністерству цифрової трансформації України провести у місячний строк переговори з компаніями «Apple» та «Google» щодо заборони розміщення застосунків з азартними іграми без відповідної ліцензії в зоні «UA» у їх магазинах додатків.

Читайте статтю: Що варто знати медіа, аби не наразитися на штраф КРАІЛ за рекламу азартних ігор

Як боротися з ігровою залежністю з точки зору права?

Ігрова залежність, також відома як лудоманія, офіційно визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) психічним розладом, а таке поняття як «ігровий розлад» включено до 11-го видання нормативного документа «Міжнародна статистична класифікація хвороб» (МКХ; 6С51; ICD11) та віднесено до розділу 06 «Розлади психіки, поведінки або розвитку нервової системи»

Ігрова залежність – серйозна проблема, яка може впливати на фізичне та психологічне здоров’я людини. Для більшості гравців азартні ігри є просто розвагою у вільний час. Вони ставлять перед собою обмеження, контролюють бюджет та час. Однак деякі гравці втрачають контроль, витрачають на азартні ігри дедалі більше часу, грошей та уваги, ігноруючи при цьому роботу, сім’ю та соціальні зв’язки.

Щоб мінімізувати негативні наслідки участі в азартних іграх, Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) затвердила «Принципи відповідальної гри».

Принципи відповідальної гри – це основні засади, які встановлюють заходи спрямовані на попередження та мінімізацію негативних наслідків участі фізичної особи в азартній грі, та заходи спрямовані на організацію самообмежень і самоконтролю для гравців

Одним із принципів відповідальної гри є САМОКОНТРОЛЬ та САМООБМЕЖЕННЯ

Гравець має право обмежити свою участь в азартних іграх шляхом встановлення особистих обмежень, а також ліміту коштів, які він бажає витратити на азартну гру. Таким чином, перед початком гри ви можете визначити для себе суму коштів, які бажаєте витратити на азартну гру, встановити тривалість участі в азартній грі чи інші особисті обмеження. Для встановлення таких обмежень необхідно звернутися безпосередньо до організатора азартних ігор.

Участь особи в азартних іграх може бути обмежена шляхом внесення її до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх

Як внести відомості (потрапити) до Реєстру? Законодавством передбачено 3 способи

1️.ЗА ЗАЯВОЮ ПРО САМООБМЕЖЕННЯ

Особа самостійно себе обмежує від участі в азартних іграх на строк від 6 місяців до 3 років шляхом подання відповідної заяви.

ВАЖЛИВО: Відкликання заяви про самообмеження НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ! Тобто після подання заяви її відкликати, анулювати чи скасувати неможливо.

2️.ЗА ЗАЯВОЮ ПРО ОБМЕЖЕННЯ

Члени сім’ї гравця першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти) або законні представники обмежують його участь в азартних іграх на строк до 6 місяців.

3️.ЗА РІШЕННЯМ СУДУ

Якщо гравець в результаті участі в азартних іграх призводить себе та/або свою сім’ю до тяжкого матеріального стану, він може бути обмежений у відвідуваннях гральних закладів та участі в азартних іграх на строк від 6 місяців до 3 років.

 

  • 411

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 411

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст