Главная Блог ... Новости Холодницький: Оголошено 11 підозр щодо участі у договірних матчах Холодницький: Оголошено 11 підозр щодо участі у до...

Холодницький: Оголошено 11 підозр щодо участі у договірних матчах

Отключить рекламу
Холодницький: Оголошено 11 підозр щодо участі у договірних матчах - tn1_0_08796900_1530884256_5b3f70a015eb9.jpg

Віце-президент ФФУ, очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький розповів про хід розслідувань кримінальних справ щодо договірних матчів в Україні, повідомляє football24.ua.

"Ми провели понад 100 слідчо-розшукових дій, більше 70 обшуків, що відбувались у дві хвилі. Друга була буквально тиждень тому.

Зараз ми бачимо не зовсім приємну для українського футболу картину, проте цьому треба було не тільки раз і назавжди запобігти, зупинити, а й показати. Оголошено вже 11 підозр, серед них 5 футболістам, 4 менеджерам футбольних клубів і 2 тренерам, якщо не помиляюся.

Сподіваюсь, у вересні ми побачимо перші справи у судах. Це не ті кримінальні провадження, які повинні лежати роками у слідчих. Кажу як юрист, 2-3 місяці досить з такою доказовою базою, яку ми побачили, для того, щоб передати справи до суду. Винні мають понести покарання.

Прізвища ми зможемо озвучити, коли буде складено обвинувальний акт. Чим швидше справа дійде до суду, тим швидше почуємо перші прізвища", – розповів Холодницький в ефірі телеканалу Футбол.

Масова облава МВС щодо договірних матчів: що це було і навіщо

Цей текст, можливо, сподобається вболівальникам та не сподобається Комітету етики та Назару Холодницькому, повідомляє football24.ua.

Що відбулось?

У вівторок, 22 травня 2018 року, відбулась перша в історії України спецоперація правоохоронних органів у справі договірних матчів такого масштабу. 40 обшуків в 9 областях України. Масштаб неймовірний.

В відеопрезентації МВС йдеться про 57 епізодів злочинів, більше 328 причетних осіб. Фігурують 35 футбольних клубів.

В матеріалах слідства йде мова про 5 злочинних груп, серед фігурантів – гравці, тренери, арбітри, президенти клубів.

В ЗМІ показано затримання арбітра Олександра Солов’яна, а також в відео МВС показано два епізоди передачі хабара адміністратором Миколаєва та президентом Сум якраз тому самому Солов’яну.

Багато вболівальників звернули увагу на те, що на відео МВС одна з прихованих камер була з боку арбітра. Висновки робіть самі.

Таблоїд: Чому за футбольні трансфери сплачують шалені гроші?

Чому ніхто не арештований?

Зараз вже пізно це обговорювати, але одна з головних проблем в розслідуванні футбольної корупції полягає в тому, що вона (футбольна корупція) проходить як легкий злочин в Кримінальному кодексі України (ст. 368-3 та 369-3). За цією статтею дуже важко проводити досить дієві слідчі дії для збирання доказової бази.

Якщо ми хочемо отримати такі ж результати, як в Польщі, Італії або навіть Білорусі, потрібно внести зміни до цих статей, які називають "законом Павелка". Мова також про вироки судів, які, як ми знаємо, були до цього часу тільки у вигляді штрафів 8-10 тисяч гривень.

Які результати спецоперації?

В ЗМІ вже в загальних рисах описані результати. У потенційних підозрюваних вилучені телефони, комп’ютерна техніка. Вміст цієї техніки може допомогти з доказовою базою футбольних злочинів.

Ну, і серед знахідок можуть бути і певні суми грошей, походження яких, можливо, потрібно буде пояснити фігурантам справи.

Серед тих, в кого були обшуки, фігурує ім’я арбітра Євгена Арановського. ФФУ назвала помилкою даний обшук, хоча це не зовсім так. Євген Арановський не є підозрюваним у справі і не проходить за матеріалами справ, але фігурує його брат, Віктор Арановський. Так як їх професійна діяльність аналогічна, помешкання Євгена було перевірено за інструкцією таких заходів.

Чому на карті клубів не було Маріуполя та Вереса та були клуби, які раніше не були під підозрою?

Відповіді на ці питання немає. Можуть бути лише здогадки, особливо про відсутність Маріуполя та Вереса серед можливих фігурантів. If you know what I mean.

Щодо клубів, які обурюються тим, що потрапили в даний список, то відповідь клуби могли б отримати в самій МВС. Можливо, диму без вогню не буває.

Яка роль ФФУ?

В відеопрезентації МВС написано, що розслідування пройшло за дієвої підтримки Федерації футболу України. Сподіваюсь, що так і було, але за моєю інформацією, Комітет етики імені Франческо Баранки, якому дехто приписує роль в цій історії, є мінімальна. Тобто нульова. Як і віце-президента ФФУ, заступника Генпрокурора, керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, який в ці хвилини дає прес-конференцію разом з Баранкою, Лучано Лучі та Андрієм Павелком про боротьбу з футбольною корупцією. Можете саме це (прес-конференцію) вважати внеском в загальний результат. Слухати про їх роль у операції, напевно, смішно всім, хто був причетний.

Всю роботу, розслідування та слідчі дії провело МВС, а саме Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Таблоид: Игры без правил. Все подробности скандала вокруг договорных матчей в Украине

Що далі?

Можна зрозуміти невдоволення великої кількості вболівальників результатами облави. Ніхто не арештований та не посаджений красиво за ґрати. Але як було зазначено вище, на заваді цьому "легкість" статті.

Все найцікавіше буде попереду. Інформація з вилучених електронних носіїв, гроші та все інше буде додано до справ.

Кожен з 328 або більше фігурантів був або буде допитаний.

Кожен з епізодів (МВС повідомило про 57 епізодів злочинів) буде розглянутий окремо, кожен епізод буде переданий в суд та по кожному буде прийнято судове рішення.

Або вдасться довести вплив певних людей на футбольні результати, або ні. В найгіршому випадку для фігурантів їм світить до 3 років позбавлення волі, в найкращому – штраф або взагалі жодного покарання.

Інша частина справи – футбольне покарання. В випадку судового рішення не на користь фігуранта його можна дискваліфікувати від футбольної діяльності.

В будь-якому випадку, і гравці, і тренери, і організатори злочинних груп після рейду побачили, з чим їм доведеться стикнутись в майбутньому в разі продовження. Так само це і меседж для молодих футболістів, які раніше, можливо, не розуміли, що може прийти покарання за незаконні дії.

Так що беззаперечно – далі буде. Stay tuned.

Фото: glavk.info

  • 1228

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1228

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст