Главная Блог ... Консультации от юристов Карантин для споживчого кредиту

Карантин для споживчого кредиту

  • Автор: 

    Ares-Dis

  • 12

  • 0

  • 4975

Отключить рекламу
 - tn1_0_15556000_1586249463_5e8c3ef726f83.jpg

У нашій країні люди досить часто беруть споживчий кредит. Іноді просто для того, щоб дотягнути до зарплати або оплатити непередбачені витрати. Проблеми де взяти кредит наразі немає, адже в Україні існує безліч банків та фінансових компаній, які надають споживчі кредити. Проте, станом на сьогодні виникає інша проблема, як виконувати взяті на себе кредитні зобов’язання, якщо більшість українців наразі не мають постійного доходу, у зв’язку із впровадженням на території України заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

У зв’язку з даною проблемою, 17 березня 2020 року до Закону України «Про споживче кредитування» (далі – Закон) внесено зміни, якими полегшено кредитне навантаження на позичальників.

Розділом IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що у разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (у тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів) споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення.

Споживач у разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язання за таким договором.

Також у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року забороняється збільшення процентів за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертою статті 1056-1 Цивільного кодексу України.

Так, відповідно до частини четвертої статті 1056-1 Цивільного кодексу України у разі застосування змінюваної процентної ставки кредитодавець самостійно, з визначеною у кредитному договорі періодичністю, має право збільшувати процентну ставку. При цьому кредитодавець зобов’язаний письмово повідомити позичальника про зміну процентної ставки протягом 15 календарних днів, що настають за днем, з якого застосовується нова ставка. У разі незгоди позичальника із збільшенням процентної ставки позичальник зобов’язаний погасити заборгованість за договором у повному обсязі протягом 30 календарних днів з дня отримання повідомлення про збільшення процентної ставки.

Отже, за прострочення виконання кредитного договору в період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року споживач звільняється від відповідальності, а саме від сплати штрафів та пені, а збільшення процентів за користування кредитом можливе лише в тому разі, якщо це прямо визначено кредитним договором.

Автор консультації: HolGroup

  • 4975

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 4975

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст