Главная Блог ... Новости Кому на фронті найважче: офіцер розповів про неочевидні аспекти мобілізації та ротацій Кому на фронті найважче: офіцер розповів про неоче...

Кому на фронті найважче: офіцер розповів про неочевидні аспекти мобілізації та ротацій

  • 0

  • 0

  • 28

Отключить рекламу

Українські солдати та офіцери дуже втомилися за понад два роки повномасштабної війни, але втому не варто плутати із втратою мотивації захищати державу. Про це в інтерв’ю УП розповів заступник командира батальйону 5-ї окремої штурмової бригади Михайло Онуфер.

"Люди втомилися морально та фізично. Вести бойові дії, бачити втрати. (...) А у кожного ж свій характер, для когось місяць бойових дій – це вже забагато, хтось може триматися довше – півроку, рік. (...) Мотивація у людей є, і вона висока. До мене підходять хлопці й кажуть: "Я не відмовляюся воювати, просто дайте мені відпочити, пустіть у відпустку". (...) Людина вертається після поїздки до дружини, дітей і працює на всі 100", – пояснює військовий.

За словами Михайла, тим, хто в цивільному житті працював на фізичних роботах, на фронті легше. Тим, хто прийшов з офісів і потрапив у піхоту – важче. 

Разом з тим він закликає не забувати, що втомлюються не лише солдати, але й офіцери.

"У самих офіцерів ніхто не запитує, як вони почуваються. І якщо солдатів хоча б іноді відпускають у відпустки, то командирів, особливо це стосується тактичної ланки – командир взводу, роти – дуже і дуже рідко. А в них шалена втома. Були б ротації, упевнений, усе було б по-іншому. Ніхто ж не каже, що це має бути рік у Львові чи Чернігові. Цілком достатньо 2–3 місяців, і можна заводити назад", – пояснює офіцер.

Читайте також: Новий контрнаступ ЗСУ: Зеленський назвав умови для перехоплення ініціативи РФ планувала закінчити війну до 9 травня: експерт розповів про стратегію ворога В Україні різко зросла кількість жертв серед цивільних, - розвідка Британії

За словами Михайла, військово-політичне керівництво добре розуміє цей стан речей. Він зауважив, що особисто бачив, як Олександр Сирський, коли ще був командувачем Сухопутних військ, їздив у підрозділи і дивився на це все.

"Усе впирається, знову ж таки, в резерви. Резерви – це мобілізація, треба нормально провести мобілізацію, щоб вони були. А закон тільки проголосували, він прийнятий занадто пізно", – переконаний військовий.

Проблеми із дефіцитом бійців бригада Михайла почала відчувати у березні 2023 року, коли серед особового складу було вже багато поранених. Були й ті, хто хитрували: за час відпустки спеціально одружувалися і починали усиновлювати дітей дружини від першого шлюбу, щоб отримати відстрочку.

Михайло сподівається, що проблему буде вирішено, і його підрозділ зможе піти на тривалу ротацію, аби відпочити та пройти злагодження. 

Читайте також: "Там страшне робиться": з Очеретиного від росіян втекла 98-річна жінка (відео) Україна без затримки отримає ракети до систем Patriot, - Зеленський Росія використовує нашу слабкість, просування на Донбасі ще будуть, - експерт

"Відновлення, ротація і злагодження – це ключові пріоритети в моїх очікуваннях. Я сподіваюся, командування робить усе, щоб провести ці "гойдалки", коли одна бригада вийшла на відновлення, інша зайшла воювати і так далі. Нереально ж два роки без перерви воювати", – наголошує військовий.

Мобілізація в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, за порушення правил військового обліку в Україні існують штрафи. Незабаром вони можуть значно зрости. Наразі штрафи становлять від 510 до 850 грн, але вони зростуть до рівня від 17 000 до 25 500 грн.

Також ми розповідали, що військові експерти скептично ставляться до можливості поповнення армії за рахунок громадян, що перебувають за кордоном. Воєнний оглядач Євген Дикий закликає бути реалістами: у нашої держави "залишився мобілізаційний запас тільки з тих, хто все ще перебуває в Україні". 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 28

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 28

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст