Главная Сервисы для юристов ... Законы Про нотаріат Стаття 10. Вища кваліфікаційна комісія нотаріату та порядок її роботи Стаття 10. Вища кваліфікаційна комісія нотаріату т...

Стаття 10. Вища кваліфікаційна комісія нотаріату та порядок її роботи

Про нотаріат (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 6994

    Просмотров

  • 6994

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Для визначення рівня професійної підготовленості осіб, які мають намір займатися нотаріальною діяльністю, та вирішення питання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю при Міністерстві юстиції України утворюється Вища кваліфікаційна комісія нотаріату. Персональний склад Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату затверджується наказом Міністерства юстиції України.

    Строк повноважень персонального складу Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату становить три роки, починаючи з дня його затвердження.

    Положення про Вищу кваліфікаційну комісію нотаріату затверджується Кабінетом Міністрів України.

    За наявності стажу роботи, визначеного у частині другій статті 3 цього Закону, особи, які мають намір скласти кваліфікаційний іспит на право на зайняття нотаріальною діяльністю, допускаються Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату до його складання на підставі подання відповідного територіального органу Міністерства юстиції України.

    {Частина четверта статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законами № 5208-VI від 06.09.2012 , № 775-IX від 14.07.2020 }

    Порядок допуску до складання кваліфікаційних іспитів та їх проведення встановлюється Міністерством юстиції України.

    На підставі результатів складеного іспиту Вища кваліфікаційна комісія нотаріату приймає рішення про видачу (або відмову у видачі) Міністерством юстиції України свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

    Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, допускається до наступного його складання не раніш як через рік за поданням відповідного територіального органу Міністерства юстиції України за місцем постійного проживання такої особи.

    {Частина сьома статті 10 в редакції Законів № 5208-VI від 06.09.2012 , № 775-IX від 14.07.2020 }

    Особа, яка не здійснювала приватну нотаріальну діяльність протягом трьох років після отримання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, яка не працювала державним нотаріусом державної нотаріальної контори, державним нотаріусом державного нотаріального архіву, консультантом державної нотаріальної контори чи помічником приватного нотаріуса, не була посадовою особою, яка здійснює керівництво та контроль за діяльністю нотаріату, не працювала на виборній або іншій посаді в Нотаріальній палаті України протягом трьох років до подання заяви про реєстрацію нотаріальної діяльності чи призначення на посаду державного нотаріуса державної нотаріальної контори, повинна підтвердити свою кваліфікацію шляхом складання нового кваліфікаційного іспиту в порядку, встановленому Міністерством юстиції України.

    {Частина восьма статті 10 в редакції Закону № 775-IX від 14.07.2020 }

    Питання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю розглядається Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату за поданням Міністерства юстиції України, його територіальних органів або Нотаріальної палати України у випадках, визначених цим Законом.

    {Частина дев’ята статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законами № 5208-VI від 06.09.2012 , № 1666-VIII від 06.10.2016 , № 775-IX від 14.07.2020 }

    Порядок внесення Міністерством юстиції України, його територіальними органами або Нотаріальною палатою України подання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю та його розгляд Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату встановлюється Міністерством юстиції України.

    {Частина десята статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законами № 5208-VI від 06.09.2012 , № 1666-VIII від 06.10.2016 , № 775-IX від 14.07.2020 }

    Рішення Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату може бути оскаржено до суду.

    {Стаття 10 в редакції Законів № 614-VI від 01.10.2008 , № 3271-VI від 21.04.2011 }

    Предыдущая

    51/152

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст