Главная Блог ... Новости Відкривати очі чи двері: Авраменко звернувся до тих, хто так каже (відео) Відкривати очі чи двері: Авраменко звернувся до ти...

Відкривати очі чи двері: Авраменко звернувся до тих, хто так каже (відео)

  • 0

  • 0

  • 33

Отключить рекламу

"Ледь відкрив очі зранку" - невірний варіант фрази, якщо хочеться висловитися про важке пробудження. На мовному нюансу наголосив відомий український вчитель Олександр Авраменко.

Він розглянув вживання таких дієслів, як "відкривати", "закривати", "розплющувати", і наголосив, що очі ми саме "розкриваємо". Сказав:

"Очі ми розплющуємо та заплющуємо, коли прикриваємо їх повіками. Закрити очі можна, наприклад, руками. Або ж "закривати очі" можна використовувати як стійку сполуку слів. Вона означає: "Вдавати, ніби нічого не помічаєш".

За його словами, "закривати очі" ми можемо у переносному значенні на якісь проблеми. Також є стала фраза - "розкрити книжку". Але і тут не без нюансів. Як сказав мовознавець: "Книжку ми розгортаємо, або згортаємо. Водночас сторінки ми не розкриваємо, а гортаємо".

Щодо вікон та дверей - аналогічна оказія. Чимало українців вважають, що їх ми "відкриваємо" або ж "закриваємо". Але, ні, слід використовувати дієслова "відчиняємо" та "зачиняємо", акцентував Авраменко.

Також мовознавець каже, що коли йдеться про пляшку - вживання перерахованих дієслів залежатиме від контексту. Зокрема, якщо ми кажемо про вино чи ємність, закриту короком - ми її "розкорковуємо". Якщо ж йдеться про звичайну пляшку, можна казати "відкриваємо". 

Читайте також: Італійський пляжний курорт анонсував старт "голих" весіль "Собака на липучці": названо найбільш люблячих псів 66% батьків відчувають себе самотніми під час виховання дітей, - опитування Треба знайти 2 котів серед купи кролів за 6 секунд: підступна оптична ілюзія

Ви "чарівна" чи "чарівні" - як сказати комплімент

В одному з уроків мовознавець Авраменко також розглянув тему компліментів з пошаною. Йшлося про звернення до людини на "ви". Наприклад, як скажете: "Світлано Ігорівно, "ви чарівна" чи "ви чарівні"?".

Прикметник можна ставити як в однину, так і в множину, але є один нюанс, наголосив філолог. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 33

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 33

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст