Головна Блог ... Новини Чому не можна цокатися на поминках: 99% людей не знають реальної причини Чому не можна цокатися на поминках: 99% людей не з...

Чому не можна цокатися на поминках: 99% людей не знають реальної причини

  • 0

  • 0

  • 42

Відключити рекламу

Поминки, як і похорон, супроводжуються низкою звичаїв і правил. Кожен, хто хоч раз був на таких заходах, напевно звернув увагу, як п'ють за померлих – на поминках не заведено цокатися келихами і чарками. УНІАН розібрався, чи можна цокатися на похороні.

Чому не можна цокатися на поминках - історія забобонуЧому не цокаються за померлих - зв'язок із релігієюЧому не прийнято цокатися келихами в наші дніЧому не можна цокатися на поминках - історія забобону

Правило не торкатися келихами, випиваючи за покійних, з'явилося задовго до формування сучасної карти світу. Наприклад, язичники вірили, що дух покійних присутній у сім'ї і після смерті. Тому на поминках люди просто піднімали келихи, щоб душі їхніх близьких могли "випити" з усіма.

Є ще одна причина, чому не цокаються на поминках. Раніше забобонні люди були переконані, що таким чином захищають одне одного від того, щоб "передати" їм горе.

Чому не цокаються за померлих - зв'язок із релігією

Як відомо, у православній культурі є традиція підняти келих або чарку в пам'ять про покійного, випивши невелику кількість алкоголю. Здебільшого це горілка або вино. Так близькі можуть висловити повагу до померлого. Іноді цей процес супроводжується словами пам'яті або молитвою.

У різних релігіях є різні пояснення, чому не можна цокатися після похорону. Наприклад, наші пращури вірили, що дзвін келихів схожий на дзвони. Він був покликаний прогнати духів і нечисть із дому, проте "виганяти" своїх близьких ніхто не хотів. Тому покійних поминали в тиші. Згідно з іншою версією, дзвін чарок міг потривожити дух покійного.

Чому не прийнято цокатися келихами в наші дні

Дзвін келихів часто асоціюють зі святковими заходами. Це аж ніяк не та атмосфера, яка панує на поминальних обідах.

Читайте також: Погані прикмети на похороні: суворі заборони та "знаки" вищих сил Чому не можна носити каблучку іншої людини: народні заборони і прикмети Чи потрібно завішувати дзеркала у домі з померлим: ПЦУ розвіяла давній міф

Причина, чому не цокаються за покійних, полягає в тому, що це може розглядатися як неповага до померлого та пам'яті про нього. Варто пам'ятати, що подібні заходи вважаються траурними та серйозними, і люди на них очікують дотримання відповідного етикету.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 42

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 42

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст