Головна Блог ... Новини Науковці з'ясували, як гнів може пошкодити кровоносні судини Науковці з'ясували, як гнів може пошкодити кр...

Науковці з'ясували, як гнів може пошкодити кровоносні судини

  • 0

  • 0

  • 44

Відключити рекламу

Почуття гніву негативно впливає на здоров'я кровоносних судин. Про це свідчить дослідження, опубліковане в Журналі Американської кардіологічної асоціації.

Під час дослідження, його 280 учасників були розділені і їм дали завдання, яке змушувало їх пригадати почуття гніву, печалі, тривоги або нейтральності протягом 8 хвилин, пише CNN. До цього завдання і кілька разів після нього дослідники вимірювали стан судин випробовуваних.

"У минулому проводилися деякі дослідження, які пов'язували почуття гніву, тривоги і печалі з ризиком серцево-судинних захворювань у майбутньому", - сказав провідний автор дослідження Даічі Сімбо, професор медицини у відділенні кардіології Колумбійського університету.

Читайте також: Якими горіхами найкраще перекушувати: відповідь дієтологів Названо найкращий чай проти гіпертонії Дієтологи розповіли, що станеться з організмом, якщо кинути пити каву

Сімбо зазначив, що завдання на смуток і тривогу не показали змін у цих маркерах порівняно з нейтральним завданням, а ось на гнів відбулися. "Несприятливий вплив гніву на здоров'я може бути пов'язаний з його несприятливим впливом на здоров'я кровоносних судин", - прокоментував фахівець.

За його словами, кровоносним судинам стало важче розширюватися у відповідь на ішемію або обмеження. Гнів також впливає на клітинні маркери травм та їхню здатність до самовідновлення. Вчений зазначив, що після 8-хвилинного завдання, покликаного викликати гнів, вплив на кровоносні судини спостерігався до 40 хвилин. У зв'язку з цим Сімбо вважає, що слід побоюватися кумулятивного ефекту.

"Ми припускаємо, що якщо ви людина, яка весь час злиться, то отже, ви хронічно пошкоджуєте кровоносні судини. Ми припускаємо, що постійні  напади гніву можуть призвести до хронічних несприятливих наслідків для кровоносних судин", - пояснив учений.

Хоча нове дослідження не є першим, яке встановило зв'язок між емоціями та серцево-судинними захворюваннями, воно проливає світло на те, як працює цей зв'язок, сказав директор відділу клінічної аналітики Інституту серця Смідта Джо Ебінгер.

"Це одне з перших добре проведених досліджень, які показали, що в нашій судинній мережі відбуваються зміни, викликані гострою відповіддю на емоції, які ми відчуваємо", - сказав Ебінгер.

Інші новини про здоров'я серця

Серцеві захворювання є основною причиною смертності у світі. Ці захворювання спричинені трьома основними факторами: високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину і куріння. У зв'язку з цим дієтологи назвали найкращий горіх для підтримки здоров'я серця. Вони зазначили, що цей горіх особливо багатий на жирні кислоти омега-3, які зменшують запалення і запобігають серцево-судинним захворюванням.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 44

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 44

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст