Головна Блог ... Новини Сі Цзіньпін у Європі: у FT розкрили очікування від візиту щодо питання війни в Україні Сі Цзіньпін у Європі: у FT розкрили очікування від...

Сі Цзіньпін у Європі: у FT розкрили очікування від візиту щодо питання війни в Україні

  • 0

  • 0

  • 49

Відключити рекламу

Сі Цзіньпін прибуває до Європи з місією послабити ескалацію напруженості, яка може розпалити торговельну війну між Китаєм і ЄС. Крім того, велике значення під час цього візиту матиме тема війни в Україні, пише Financial Times.

Зазначається, що Сі Цзіньпіну належить вести важкі переговори у Франції з питань торгівлі та України. Після цього на нього чекає тепліший прийом у Сербії та Угорщині, де стрімке зростання китайських інвестицій підкреслює як переваги тісних зв'язків з Пекіном, так і розбіжності ЄС з міжнародних питань.

"Китай сповнений рішучості не допустити подальшого скочування своїх відносин з Європою в бік зв'язків зі США... Але це рівною мірою стане для ЄС жорстким попередженням про торговий протекціонізм", - зазначив аналітик британського аналітичного центру Chatham House Юй Цзе.

За словами китайських чиновників, головним пріоритетом Сі Цзіньпіна під час його шестиденного візиту буде обмеження шкоди. Зокрема, президент має намір протидіяти введенню мит на електромобілі.

"Китай не може дозволити собі закриття європейського ринку. Головне питання, наскільки успішним може бути президент Сі у зміні нинішньої траєкторії відносин між Європою і Китаєм", - заявила Абігаель Вассельє з берлінського аналітичного центру Merics.

Сі Цзіньпін їде до Європи - візит до Франції

Президент Франції Еммануель Макрон запросив голову Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн до Парижа, щоб разом зустрітися з Сі Цзіньпіном у понеділок, 6 травня.

"Фон дер Ляєн виступає за "зниження ризиків" у комерційних відносинах Європи з Китаєм і звинувачує величезний двосторонній торговельний дефіцит ЄС (291 млрд євро у 2023 році) частково через обмеження Пекіна на доступ до ринку для європейських компаній. Останніми роками ЄС відстав від Південно-Східної Азії і став другим за величиною регіональним торговельним партнером Китаю", - ідеться в публікації.

За словами китайських чиновників і аналітиків, Сі має намір діяти жорстко. Нібито за очікуваною демонстрацією суспільної дружелюбності та обіцянками китайських інвестицій він попередить європейських лідерів, що будь-які мита на китайський експорт викличуть безкомпромісну реакцію.

"Китай може ввести обмеження на експорт матеріалів, необхідних для виробництва мікрочіпів", - сказав один китайський аналітик на умовах анонімності.

Пекін також сигналізував про зростаючу готовність запровадити свої власні мита у відповідь. Очікується, що Макрон разом із Сі обговорить інтереси французьких виробників коньяку після того, як у січні Китай почав антидемпінгове розслідування щодо імпорту французького бренді. Французький бренді є найбільш імпортованим спиртним напоєм у Китай, і мита вдарять по прибутках таких відомих брендів, як Rémy Cointreau, Pernod Ricard і Hennessy, що належить LVMH, пише Financial Times.

Сі Цзіньпін у Європі - візит до Угорщини

Щодо візитів Сі до Сербії та Угорщини, то, за прогнозами офіційних осіб Китаю, вони мають надати "набагато позитивнішого тону", заявили.

Читайте також: "Нехай Путін подумає, що ми будемо робити": Сікорський - про загрозу для Польщі з боку РФ Багато ще попереду: WSJ розповів, як Путін подякував Північній Кореї за її ракети Саміт миру у Швейцарії: Зеленський назвав три питання, які підніматиме Україна

"Китай розглядає Угорщину як дійсно відданого друга в ЄС і обсипає країну інвестиційними обіцянками. За офіційними китайськими оцінками, накопичені прямі іноземні інвестиції китайських підприємств в Угорщину можуть сягнути 30 мільярдів євро до кінця цього року, що означає, що в стадії розроблення перебувають ще кілька мільярдів євро інвестицій", - ідеться в статті.

Водночас візит Сі до Угорщини може викликати невдоволення багатьох лідерів Західної Європи, вказує FT.

"Угорщина вважається ізгоєм", - сказав один високопоставлений західноєвропейський дипломат.

Війна в Україні - очікування від візиту Сі Цзіньпіня до Європи

Велике значення у зв'язку з поїздкою Сі до Європи матиме війна в Україні, впевнені у виданні.

Очікується, що Макрон спробує переконати китайського лідера використати свій вплив на Путіна, щоб змінити перебіг війни, хоча аналогічні зусилля під час візиту до Китаю минулого року не принесли плодів.

"Наша мета - спонукати Китай використати наявні в його розпорядженні важелі взаємодії з Москвою, щоб вплинути на розрахунки Росії і спробувати зробити свій внесок у вирішення цього конфлікту", - заявив представник Єлисейського палацу.

Нагадаємо, раніше передбачалося, що Еммануель Макрон обговорить з Сі Цзіньпіном під час його візиту до Парижа скорочення торгового дисбалансу, а також можливе використання його впливу на Росію у зв'язку з війною в Україні.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 49

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 49

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст