Головна Блог ... Новини Учені не змогли досягти дна загадкової підводної вирви біля кратера від падіння астероїда, який убив динозаврів Учені не змогли досягти дна загадкової підводної в...

Учені не змогли досягти дна загадкової підводної вирви біля кратера від падіння астероїда, який убив динозаврів

  • 0

  • 0

  • 49

Відключити рекламу

Океанографи підтвердили, що підводна вирва в затоці Четумаль у Мексиці є найглибшою у світі, але що насправді лежить на дні прірви поруч із кратером Чиксулуб, який убив динозаврів, залишається загадкою.

Блакитна діра Таам Джа біля південно-східного узбережжя Мексики має глибину щонайменше 420 метрів, перевершуючи Діру Дракона в Південно-Китайському морі, дно якої розташоване приблизно на 300 метрів нижче за рівень моря, пише Independent.

Блакитні діри - це каверни під морським дном, які утворюються, коли вода просочується крізь тріщини, розчиняючи мінерали на своєму шляху і приводячи до утворення вирв.

Блакитна діра Таам Джа розташована недалеко від півострова Юкатан, де 66 мільйонів років тому планету вдарив астероїд, який убив динозаврів. Коли його вперше виявили 2021 року, вважали, що він розташований усього на 275 метрів нижче рівня моря. Більш інтенсивне дослідження тепер показало, що його глибина набагато більша.

Щоб виміряти глибину прірви, дослідники поставили поруч із нею судно і скинули трос у грудні 2023 року. Вони також використовували інструмент для визначення провідності, температури і глибини води та ями.

Вони виявили, що яма була глибиною щонайменше 420 метрів, але могла бути ще глибшою. За словами дослідників, профілограф, який у них був, міг працювати тільки на глибині 500 метрів.

Було виявлено, що вода у свердловині має шари різної температури та солоності. Один шар на глибині близько 400 метрів мав значення солоності та температури, близькі до значень прилеглого Карибського моря.

За словами дослідників, це вказує на те, що може існувати підводне морське дно, що з'єднує два моря.

"У надрах TJBH може перебувати біорізноманіття, яке необхідно вивчити і пов'язати з фізико-хімічними і геоморфологічними процесами, утворюючи унікальний біотоп", - підсумували вони.

Новини науки

Археологічні розкопки в затопленому неолітичному селі біля північного узбережжя Ізраїлю показали, як спільнота успішно адаптувалася до екстремальних регіональних умов посухи понад вісім тисяч років тому.

Ділянка "Хабонім Північ" біля узбережжя Кармель, уперше розкопана тільки 2020 року, являє собою стародавнє село, яке зараз занурене під 3 метри води і морського дна. Згідно з нещодавньою статтею, опублікованою командою під керівництвом Хайфського університету, розкопки надали "докази спадкоємності життєвих та економічних стратегій", а також "стійкості прибережних спільнот перед обличчям значної кліматичної невизначеності".


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 49

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 49

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст