Головна Блог ... Новини Українська вишиванка: Авраменко пояснив спірний момент, де ставити наголос Українська вишиванка: Авраменко пояснив спірний мо...

Українська вишиванка: Авраменко пояснив спірний момент, де ставити наголос

  • 0

  • 0

  • 59

Відключити рекламу

Де слід ставити наголос у слові "вишиванка": пишемо "вишИванка" чи "вишивАнка", коли хочемо висловитися про яскравий національний український одяг? 

Відомий український мовознавець, філолог, вчитель Олександр Авраменко навів низку слів, в яких можна по-різному його ставити, і "вишиванка" якраз одне із таких. Вчитель під час уроку сказав: 

"Запам'ятайте, це слово можна наголошувати двояко. І "вишИванка" і "вишивАнка"".

Авраменко пояснив, що це слово не поодиноке: також ми можемо казати "веснЯний" і "веснянИй"; "такОж" і "тАкож"; "мАбуть" і "мабУть". 

Іншими словами, можна вибирати саме такий варіант, який фонетично для вас милозвучніший. 

Водночас слово "вишиваний" - суворіше щодо наголосу. Його пишемо та кажемо виключно як "вишИваний". Хоча відомий український поет Андрій Малишко писав: "І рушник вишивАний на щастя, на долю дала" - це не значить, що і нам так можна.

Авраменко нагадав, що російський Пушкін теж свого часу писав: "Тиха укрАинская ночь". Але ж це означає, що вона "укрАинская", наголосив Авраменко.

"Річ у тім, що у поезії наголос не завжди продиктований нормою. Іноді його вибирають згідно з особливостями римування... Поетам дозволяється вільніше поводити себе із наголосами, аніж нам з вами", - пояснив мовознавець.

Читайте також: Весняна паста за 10 хвилин: Гордон Рамзі поділився рецептом 26-річний хлопець працює по 20 хвилин на день і отримує до $40 тисяч на місяць Механік з 56-річним досвідом назвав поширену помилку з бензобаком, яка може "вбити" авто Не всі можуть відшукати пташку за 9 секунд: хитра головоломка

Що таке звитяга - пояснення Авраменка

В одному з уроків вчитель Олександр Авраменко також розглянув відоме українське слово "завитяга". "Усі ми його знаємо, але що воно означає?" - заінтригував під час міні-лекції на YouTube вчитель. Він навів приклади використання цього іменника в реченні. Наприклад, "трудова звитяга". Що це значить - дивись в матеріалі.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 59

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 59

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст