Головна Блог ... Новини ЗАВЖДИ! З 1 травня водії мають їздити з включеним ближнім світлом фар або ходовими вогнями за населеним пунктом ЗАВЖДИ! З 1 травня водії мають їздити з включеним ...

ЗАВЖДИ! З 1 травня водії мають їздити з включеним ближнім світлом фар або ходовими вогнями за населеним пунктом

Відключити рекламу
ЗАВЖДИ! З 1 травня водії мають їздити з включеним ближнім світлом фар або ходовими вогнями за населеним пунктом   - b7352b01dad28404170c66acaf3fde8e.webp

Із 1 травня водії мають їздити з включеним ближнім світлом фар або ходовими вогнями при їзді за межами населених пунктів завжди, а не по сезону, — зміни до ПДР

Раніше, з 1 травня, водії могли більше не вмикати світло, оскільки правило діяло лише в період з 1 жовтня по 30 квітня. Але уряд скасував часові проміжки.

Тож відтепер, за межами населених пунктів, авто має рухатись з увімкненими ходовими вогнями в будь-яку пору доби та року. У разі відсутності ходових вогнів у конструкції транспортного засобу, авто має рухатися з увімкненим ближнім світлом фар. За порушення цієї норми передбачено штраф у розмірі від 425 до 510 гривень.

Щоб до кінця було зрозуміло - в тих же Правилах є навіть конкретизація визначення в ст.1.10, що ж мається на увазі під ДХВ: Денні ходові вогні - зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, встановлені спереду транспортного засобу і призначені для поліпшення видимості транспортного засобу під час його руху в світлий час доби.

Денні ходові вогні (DRL) - це передні освітлювальні прилади автомобіля, які світять завжди, коли автомобіль знаходиться в русі. Це дешевий метод, який допомагає зменшити кількість ДТП. Це світло особливо ефективне для запобігання лобових і бічних зіткнень в світлий час доби, оскільки робить автомобілі більш помітними, особливо якщо вони наближаються здалеку.

У США дослідження показали, що автомобілі обладнані вбудованими ходовими вогнями, потрапляли в ДТП не так часто (приблизно на 7% менше) в порівнянні з авто, що не були обладнані ними. Також дослідження щодо невеликої кількості авто в 60-х роках показало, що кількість ДТП, в які потрапляють авто обладнані DRL, була нижча на 18% ніж для авто без ходових вогнів. У США ДТП в результаті зіткнення двох і більше авто складають більше половини загальної кількості ДТП, які фіксує поліція. У 2002 році було зафіксовано загальне зниження рівня ДТП на 3% після введення обов'язкового використання ближніх ходових вогнів в деяких штатах.

Вчені, використовуючи дані зібрані з 1995 по 2001 роки, зафіксували зниження на 5% ДТП викликаних лобовим ударом і зустрічного роз'їзду, а також зниження смертності на дорогах серед пішоходів і велосипедистів на 12%. Проте, дослідження, проведені федеральним урядом в 2008 році, показали, що використання ближнього світла не мало значного ефекту при зниженні рівня ДТП.

Таким чином, водій автомобіля за містом або поза населеним пунктом повинен включити ближнє світло, якщо на його авто немає денних ходових вогнів. У той же час замість денного світла включати габаритні вогні або противотуманки заборонено. Протитуманні фари, як і дальнє світло, можна включати тільки за умови недостатньої видимості. Такого поняття, як "габарити", взагалі в ПДД немає.

Згідно зі статтею 32 Конвенції про дорожній рух, "4. Протитуманні ліхтарі можуть бути включені тільки під час густого туману, снігопаду, сильного дощу або в аналогічних умовах, стосується передніх протитуманних ліхтарів, вони також можуть використовуватися замість ліхтарів ближнього світла".

ДЕТАЛЬНІШЕ: Коли включати (виключати) денні ходові вогні (ближнє світло фар) за містом

  • 1022

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1022

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст