Головна Блог ... Новини Зміни в закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» підписано. Зміни в закон «Про особливий порядок місцевого сам...

Зміни в закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» підписано.

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1208

Відключити рекламу
Зміни в закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» підписано. - tn1_zmini_v_zakon_pro_osobliviy_poryadok_mistsevogo_samovryaduvannya_v_okremih_rayonah_donetskoi_ta_luganskoi_oblastey_pidpisano_550aae0f6068e.jpg

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 256-VIII «Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Закон, який був ухвалений Верховною Радою напередодні, має на меті нормалізацію суспільно-політичної ситуації та функціонування на належному рівні органів місцевого самоврядування на зазначених територіях шляхом проведення позачергових виборів депутатів районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад, сільських, селищних, міських голів.

Обговорюйте тему: Мирний план Порошенко та Мінський протокол за підсумками консультацій Тристоронньої групи у складі представників України, РФ та ОБСЄ від 1 вересня 2014р.

Згідно з документом, стаття 10 Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» доповнюється двома пунктами — 4 і 5, в яких визначається час набрання чинності окремих його положень.

Так, у пункті 4 зазначається, що статті 2-9 вищезгаданого закону вступлять у дію з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, обраними на позачергових виборах.

Згадайте новину: Результати виборів у сепаратистів: самопроголошених ДНР і ЛНР.

У документі наголошується, що волевиявлення громадян має відбутися відповідно до Конституції України, цього та інших законів України, з додержанням засад загальних, рівних, вільних і прозорих виборів, а також публічності та відкритості виборчого процесу як основних принципів виборчого права, встановлених Конституцією України та міжнародними демократичними стандартами.

Під час виборчого процесу обов’язковим є і дотримання стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів, зазначено у Законі.

До участі у спостереженні за виборами мають бути допущені міжнародні безсторонні спостерігачі, зокрема від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, інших міжнародних організацій та іноземних держав, а також інші офіційні спостерігачі. Для зазначених осіб мають бути організовані безпечні умови діяльності.

Окремо наголошується на необхідності виведення усіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, бойовиків та найманців з території України, недопущенні їх незаконного втручання у виборчий процес.

Вибори мають відбуватися за дотримання принципів політичного плюралізму і багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі.

Учасникам виборчого процесу має бути забезпечена свобода передвиборної агітації, рівні можливості доступу до засобів масової інформації. З цією метою має бути відновлено українське теле- та радіомовлення, обіг українських друкованих ЗМІ на всій території Донецької та Луганської областей.

Виборчий процес має відбутися з дотриманням гарантій вільного волевиявлення та таємного голосування громадян, виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути місця проживання в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Так само має бути забезпечений і прозорий підрахунок голосів, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

У пункті 5 зазначається, що передбачений Законом особливий порядок діяльності органів місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей реалізується виключно органами місцевого самоврядування, що обрані на позачергових виборах, призначених і проведених відповідно до Конституції України, цього та інших законів України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: Офіційне інтернет - представництво Президента України.

Згадайте новину: Мінський комплекс заходів - третій документ щодо врегулювання збройного конфлікту між Україною та РФ.

Мінський протокол - перший документ щодо врегулювання збройного конфлікту між Україною та РФ.

Мінський меморандум - другий документ щодо врегулювання збройного конфлікту між Україною та РФ.

Вторгнення в Україну регулярних військ Російської Федерації.

Спостерігайте подію: Мобілізація в Україні.

  • 1208

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1208

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст