Главная Блог ... Новости Речення на 3,5 помилки: мовознавець Авраменко "заінтригував" Україну граматикою Речення на 3,5 помилки: мовознавець Авраменко &quo...

Речення на 3,5 помилки: мовознавець Авраменко "заінтригував" Україну граматикою

  • 0

  • 0

  • 39

Отключить рекламу

Відомий в Україні мовознавець Олександр Авраменко "заінтригував" Україну граматикою. Він навів речення, в якому приховав 3, 5 помилки: "Не дивлячись на відмінене тренування, син все одно займається греблею".

Вже помітили, які саме? Вчитель розібрав кожну з них в рамках свого уроку. Почав з того, чи можна взагалі казати "не дивлячись на щось"?

"Ну, що таке дивитися? Це, по суті, оптичний процес. Приклад: "Переходжу дорогу, не дивлячись на світлофор", - наголосив філолог.

Авраменко каже, замість "не дивлячись на відмінене тренування" - пишемо "незважаючи на відмінене тренування". 

Друга помилка - "відмінене тренування". Запам'ятайте, відмінюють іменник за відмінками, наголосив Авраменко. "А ось, коли щось анулюють, кажемо "скасоване", - уточнив він. Отже, виходить "на скасоване тренування".

Третя помилка в самому кінці речення. "Займається греблею. Річ у тім, що українською мовою "гребля" - це гідроспоруда. Те саме, що російською "дамба" або "плотина". Тож пишемо замість "займається греблею" - "займається веслуванням"", - пояснив мовознавець.

Під кінець Авраменко озвучив найголовнішу інтригу - ту саму неповноцінну помилку. Йдеться про слово займається. "Його можна вважати лише половиною помилки. Тут воно виправдане - займатися можна спортом, веслуванням. А взагалі його краще уникати, бо найчастіше займається будинок полум'ям", - пояснив філолог.

Читайте також: Буряковий сік проти кави: що краще пити перед тренуванням Чому в Індії не користуються туалетним папером: ніколи не здогадаєтеся Фантастична оптична ілюзія: треба менш ніж за 10 секунд знайти собаку серед овець Кохання з першого шматочка: шоколадний пиріг без борошна від Одрі Хепберн

Авраменко пояснив правило множинної пошани

В одному зі своїх уроків відомий філолог-мовознавець Олександр Авраменко також пояснив правило множинної пошани. Йдеться про випадки, коли ми певну людину називаємо на "Ви". Зокрема, як скажете:  "Світлано Ігорівно, "ви чарівна" чи "ви чарівні"". Прикметник можна ставити як в однину, так і в множину, але є важливий нюанс, наголосив вчитель. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 39

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 39

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст