Головна Блог ... Новини Речення на 3,5 помилки: мовознавець Авраменко "заінтригував" Україну граматикою Речення на 3,5 помилки: мовознавець Авраменко &quo...

Речення на 3,5 помилки: мовознавець Авраменко "заінтригував" Україну граматикою

  • 0

  • 0

  • 36

Відключити рекламу

Відомий в Україні мовознавець Олександр Авраменко "заінтригував" Україну граматикою. Він навів речення, в якому приховав 3, 5 помилки: "Не дивлячись на відмінене тренування, син все одно займається греблею".

Вже помітили, які саме? Вчитель розібрав кожну з них в рамках свого уроку. Почав з того, чи можна взагалі казати "не дивлячись на щось"?

"Ну, що таке дивитися? Це, по суті, оптичний процес. Приклад: "Переходжу дорогу, не дивлячись на світлофор", - наголосив філолог.

Авраменко каже, замість "не дивлячись на відмінене тренування" - пишемо "незважаючи на відмінене тренування". 

Друга помилка - "відмінене тренування". Запам'ятайте, відмінюють іменник за відмінками, наголосив Авраменко. "А ось, коли щось анулюють, кажемо "скасоване", - уточнив він. Отже, виходить "на скасоване тренування".

Третя помилка в самому кінці речення. "Займається греблею. Річ у тім, що українською мовою "гребля" - це гідроспоруда. Те саме, що російською "дамба" або "плотина". Тож пишемо замість "займається греблею" - "займається веслуванням"", - пояснив мовознавець.

Під кінець Авраменко озвучив найголовнішу інтригу - ту саму неповноцінну помилку. Йдеться про слово займається. "Його можна вважати лише половиною помилки. Тут воно виправдане - займатися можна спортом, веслуванням. А взагалі його краще уникати, бо найчастіше займається будинок полум'ям", - пояснив філолог.

Читайте також: Буряковий сік проти кави: що краще пити перед тренуванням Чому в Індії не користуються туалетним папером: ніколи не здогадаєтеся Фантастична оптична ілюзія: треба менш ніж за 10 секунд знайти собаку серед овець Кохання з першого шматочка: шоколадний пиріг без борошна від Одрі Хепберн

Авраменко пояснив правило множинної пошани

В одному зі своїх уроків відомий філолог-мовознавець Олександр Авраменко також пояснив правило множинної пошани. Йдеться про випадки, коли ми певну людину називаємо на "Ви". Зокрема, як скажете:  "Світлано Ігорівно, "ви чарівна" чи "ви чарівні"". Прикметник можна ставити як в однину, так і в множину, але є важливий нюанс, наголосив вчитель. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 36

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 36

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст