Головна Блог ... Новини ЦИТАТА МІСЯЦЯ:біологічна пожежа: площа всихання дерев становить майже 400 тисяч гектарів ЦИТАТА МІСЯЦЯ:біологічна пожежа: площа всихання де...

ЦИТАТА МІСЯЦЯ:біологічна пожежа: площа всихання дерев становить майже 400 тисяч гектарів

Відключити рекламу
ЦИТАТА МІСЯЦЯ:біологічна пожежа: площа всихання дерев становить майже 400 тисяч гектарів - tn1_0_13398400_1533561893_5b684c2520bea.jpg

В останні роки спостерігається значне збільшення обсягів всихання соснових лісів Полісся. Осередки масового всихання вже охопили Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області та продовжують збільшуватись по всій території України. Про це йшлося під час колегії Державного агентства лісових ресурсів України, повідомляє dklg.kmu.gov.ua. Фото: Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства

Так, станом на сьогодні загальна площа всихання становить 395,4 тисяч га, з яких соснові насадження на площі майже 200 тисяч га, що вже перевищує річні показники минулого року.

Всихання ялинників у Карпатському регіоні існує давно, але залишається актуальним і сьогодні. Попри всі зусилля лісівників, на площі близько 30 тисяч га цей процес має негативну тенденцію до зростання.

«У травні цього ороку ми фіксували всихання на площі близько 350 тисяч гектарів, до серпня воно збільшилося майже на 50 тисяч гектарів. Біологічна пожежа поширюється геометричною прогресією, і лісівники мають давати їй відсіч. Заходи не популярні, але вкрай необхідні», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Як було зазначено на колегії, за перше півріччя 2018 року лісогосподарськими підприємствами галузі було проведено заходів з поліпшення санітарного стану лісів на площі більше 70 тисяч га загальною масою 3,4 млн куб. метрів.

Окрім того, підвідомчі лісогосподарські підприємства розробляють насадження, які були уражені внаслідок сильних поривів вітру (вітровали, буреломи). Станом на 1 липня розроблено 6,6 тис. га що становить 74% від загальної площі (8,9 тис. га).

Зазначимо, що в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, стрімко поширюється масове всихання хвойних лісів, пов'язане зі зміною клімату, зокрема, глобальним потеплінням. Температура підвищується і зменшується кількість опадів, через це знижується рівень ґрунтових вод. У зв'язку з цим, дерева втрачають опір до заселення шкідливими комахами, зокрема, короїдами.

Зокрема, поширений в Україні верхівковий короїд знищує дерево під корою, воно починає синіти зверху до низу.

На фото – процес синіння деревини в результаті пошкодження короїдом. Можна побачити, що пеньок дерева може бути ще здоровим, однак вище стовбур вже синіє та відмирає.

Таблоїд: Дії у разі виникнення пожежі

  • 1292

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1292

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст