Главная Сервисы для юристов ... Законы Кримінальний кодекс України Стаття 140. Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником Стаття 140. Неналежне виконання професійних обов'я...

Стаття 140. Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником

Кримінальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 28071

    Просмотров

  • 28071

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, -

    карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

    2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому, -

    карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    Предыдущая

    164/567

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: ВС ККС висловився щодо значення “невиконання чи неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов`язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення” (склад злочину передбаченого ч.1 ст.140 КК України) (ВС ККС, № 712/12532/14-к
       У розглядуваній справі, ВС ККС визначив основні ознаки об’єктивної сторони складу злочину, передбаченого ч.1 ст.140 КК України. Також, Суд висловився, що невиконання чи неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов`язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення означає, що медичний працівник не вчиняє ті дії, які він в силу виконуваної роботи зобов`язаний був учинити, або виконує свої обов`язки не у повному обсязі, недбало, поверхнево, не так, як цього вимагають інтереси його професійної діяльності.

    У розглядуваній справі, вироком районного суду - лікаря-анестезіолога і лікаря-онколога було визнано винуватими у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України (за текстом також – КК України). Осіб засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі на 2 роки, але звільнено від призначеного покарання у зв`язку із закінченням строків давності.

    Матеріалами справи встановлено, що лікар-анестезіолог, перебуваючи на чергуванні, під час проведення планового оперативного втручання в організм пацієнта, маючи всі можливості, знехтував виконанням своїх професійних обов`язків (п. «а» ст. 78 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров`я» та п. 3.7 посадової інструкції лікаря-анестезіолога), що виразилось у недбалому та несумлінному ставленні до них, а саме: допустив ін`єкційне введення в організм пацієнтки – при цьому - невстановленою особою з числа працівників вказаного медичного закладу - медичного препарату «Лідокаїн», що спричинило тяжкі наслідки для хворої у виді смерті останньої.

    Лікарю-онкологу, в свою чергу, інкриміновано цю статтю оскільки він, лікуючи пацієнтку, також неналежно виконав свої професійні обов`язки (свою посадову інструкцію, той же  п. «а» ст. 78 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров`я» та наказ МОЗ України «Про заходи подальшого поліпшення і розвитку онкологічної  допомоги населенню» від 30 грудня 1992 року № 208) що виразилось у недбалому та несумлінному ставленні до них, а саме: неналежно діагностував хворобу у пацієнтки і провів оперативне втручання, що спричинило тяжкі наслідки для хворої у виді смерті останньої.

    Суд апеляційної інстанції залишив вирок без змін. Засудженим лікарем-онкологом та захисником лікаря-анестезіолога були подані касаційні скарги.  Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст